Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 205/55-R16 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Detta vinterdäck har modellnamnet Winter Sport 5 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Winter Sport 5 har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Här har du ett vinterdäck från som är 205 brett och med en profil på 113 mm. Med ett hastighetsindex på V är Winter Sport 5 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Winter Sport 5. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 209 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 5452000470461 |
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter Sport 5. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R16.
Vinterdäck från med modellnamnet Winter Activa 4 och däckbeteckningen 205/55-R16.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter i*cept RS3 (W462). Däcket har däckbeteckningen 205/55-R16.
Detta vinterdäck från , kallat Winter i*cept RS3 (W462), har däckbeteckningen 205/55-R16.