Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 205/55-R17. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet Solar - 4S.
Med en diameter på 17" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Solar - 4S har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 113 mm. Solar - 4S klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Solar - 4S. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 706 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 205/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 6959956786527 |
Solar - 4S - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/55-R17.
åretruntdäcket Solar - 4S har en däckbeteckning som är 215/50-R17. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Solar - 4S från med däckbeteckningen 215/50-R17.
åretruntdäcket Solar - 4S från med däckbeteckningen 225/45-R18.