åretruntdäcket Solar - 4S är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/50-R17. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för Solar - 4S.
Solar - 4S är ett åretruntdäck med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 108 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Solar - 4S? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 152 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 215/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 6959956786558 |
åretruntdäcket Solar - 4S från med däckbeteckningen 215/50-R17.
Solar - 4S - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/55-R17.
Solar - 4S - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 205/55-R17.
åretruntdäcket Solar - 4S från med däckbeteckningen 225/45-R18.