Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 205/65-R16 till din skåpbil. Econodrive AS, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Detta -däck har en diameter på 16". Här har du ett åretruntdäck från som är 205 brett och med en profil på 133 mm. Econodrive AS har hastighetsindex T, vilket innebär att Econodrive AS är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Econodrive AS.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 769 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Econodrive AS |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 107/105 |
| EAN | 4038526388940 |
Ett sommardäck från . Econodrive har däckbeteckningen 205/65-R16.
Econodrive - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Econodrive Winter är ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Vinterdäcket Carrier Winter har en däckbeteckning som är 205/65-R16. Däcket kommer från .