Econodrive är ett sommardäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 205/65-R16. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Econodrive.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 133 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Econodrive har hastighetsindex T, vilket innebär att Econodrive är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Econodrive.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 767 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Econodrive |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 107/105 |
| EAN | 3188649813735 |
Ett åretruntdäck från . Econodrive AS har däckbeteckningen 205/65-R16.
Ett sommardäck från . Econodrive har däckbeteckningen 205/65-R16.
Econodrive Winter är ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R16.
Vinterdäcket Carrier Winter har en däckbeteckning som är 205/65-R16. Däcket kommer från .