Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 215/55-R16. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Detta -däck har en diameter på 16". Detta däck har en bredd på 215 mm och har en profil som är ungefär 118 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 556 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 4250427443089 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/55-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/45-R16.