Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 215/55-R16 till din bil kan detta däck från vara något för dig. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck med diametern 16". sommardäcket Blue Response TG är 215 mm brett och en profil på 118 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Blue Response TG? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 644 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4250427443072 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/55-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.