Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/45-R17 till din bil. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck med en diameter på 17". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 106 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Komplettera Blue Response TG med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 351 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4250427443348 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/55-R16.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R17.