Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 235/50-R17. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Blue Response TG har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Blue Response TG har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 118 mm. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 816 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427443355 |
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 245/45-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet Blue Response TG.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/50-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/50-R17.