Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 225/50-R17. Blue Response TG, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 113 mm. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 700 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427443317 |
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/50-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet Blue Response TG.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/50-R17.