har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 225/50-R18 för Blue Response TG. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Blue Response TG.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 113 mm. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Blue Response TG? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 964 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443478 |
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/50-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet Blue Response TG.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.