Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 215/70-R15 till din skåpbil kan detta däck från vara något för dig. Observe Van, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från .
Detta är ett vinterdäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Detta vinterdäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 151 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 180 km/h (hastighetsindex S).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Observe Van. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 747 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Observe Van |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 4981910585893 |
Ett vinterdäck från . Observe Van har däckbeteckningen 215/70-R15.
All Season Van är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.
Sommardäcket NanoEnergy Van från med däckbeteckningen 215/70-R15.
BluEarth-Van RY55 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/70-R15.