Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/70-R15 till din skåpbil. Detta sommardäck har modellnamnet Vanhawk 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Vanhawk 2 passar på fälgar med en diameter på 15". Vanhawk 2 har en bredd på 215 mm och en profil som motsvarar 70% av däckets bredd, det vill säga cirka 151 mm. Hastighetsindex S som Vanhawk 2 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 180 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Vanhawk 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 557 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Vanhawk 2 |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 3286340881913 |
Vanhawk 3 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/70-R15.
VanHawk Multiseason är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.
Ett åretruntdäck från . Celsius Cargo har däckbeteckningen 215/70-R15.
Observe Van är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/70-R15.