CrossClimate 3 har en däckbeteckning som lyder 225/55-R17. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
CrossClimate 3 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta åretruntdäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. CrossClimate 3 har hastighetsindex W, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till CrossClimate 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 099 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 3528702391976 |
åretruntdäcket CrossClimate 2 från med däckbeteckningen 225/55-R17.
Ett åretruntdäck från . CrossClimate 3 har däckbeteckningen 255/45-R20.
Sommardäck från med modellnamnet ZIEX ZE320 och däckbeteckningen 225/55-R17.
EcoWing ES31 är ett sommardäck med däckmärkningen 225/55-R17.