åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 225/60-R18. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
Med en diameter på 18" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett åretruntdäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. CrossClimate 3 har hastighetsindex W, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper CrossClimate 3. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 145 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528708651173 |
CrossClimate 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/60-R18.
åretruntdäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Cinturato P7 (P7C2) och däckbeteckningen 225/60-R18.