CrossClimate 2 har en däckbeteckning som lyder 225/60-R18. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för CrossClimate 2.
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Här har du ett åretruntdäck från som är 225 brett och med en profil på 135 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till CrossClimate 2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 925 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528707882264 |
CrossClimate 3 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/60-R18.
åretruntdäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Cinturato P7 (P7C2) och däckbeteckningen 225/60-R18.