Detta sommardäck från har däckmärkningen 225/70-R15. Summer Van, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 158 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Summer Van har hastighetsindex R, vilket innebär att Summer Van är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 387 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Summer Van |
| Däckbeteckning | 225/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
| EAN | 4038526512550 |
Sommardäcket Summer Van från med däckbeteckningen 225/70-R15.
BluEarth-Van All Season RY61 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/70-R15.
FourTech Van är ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/70-R15.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/70-R15.