Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 235/50-R19. har valt att kalla denna modell av sommardäck för EfficientGrip Cargo 2.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Sommardäcket är 235 mm brett med en profil på 118 mm. Hastighetsindex T som EfficientGrip Cargo 2 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper EfficientGrip Cargo 2 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 788 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Cargo 2 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 111/109 |
| EAN | 4038526353481 |
Ett vinterdäck från . UltraGrip Cargo har däckbeteckningen 235/50-R19.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
Sommardäcket Eagle Sport Cargo från med däckbeteckningen 235/50-R19.