har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 235/50-R19 för UltraGrip Ice Cargo. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för UltraGrip Ice Cargo.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 118 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Komplettera UltraGrip Ice Cargo med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 458 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | UltraGrip Ice Cargo |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 111/109 |
| EAN | 4038526450227 |
Ett vinterdäck från . UltraGrip Cargo har däckbeteckningen 235/50-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EfficientGrip Cargo 2. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
Sommardäcket Eagle Sport Cargo från med däckbeteckningen 235/50-R19.