Detta sommardäck från har däckmärkningen 235/55-R19. Detta sommardäck har modellnamnet Primacy All Season och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Sommardäcket Primacy All Season har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 129 mm (55% av däckets bredd). Med ett hastighetsindex på H är Primacy All Season ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 303 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Primacy All Season |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 3528700177022 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet E Primacy.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Cinturato P7 All Season Run Flat. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R19.
Detta sommardäck från , kallat Cinturato P7 All Season, har däckbeteckningen 245/50-R19.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet CrossClimate 2. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R19.