Detta sommardäck från har däckmärkningen 245/45-R18. Interstellar, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta sommardäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på W är Interstellar ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Interstellar. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 783 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 245/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 6959956792368 |
Sommardäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet Interstellar.
Sommardäcket Interstellar har en däckbeteckning som är 245/45-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 245/40-R18 och modellnamnet Interstellar.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R17.