Interstellar har en däckbeteckning som lyder 245/45-R19. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Interstellar.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta sommardäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Interstellar klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Komplettera Interstellar med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 863 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 245/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 6959956792375 |
Sommardäck från med modellnamnet Interstellar och däckbeteckningen 245/45-R18.
Sommardäcket Interstellar har en däckbeteckning som är 245/45-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 245/35-R19 och modellnamnet Interstellar².
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R19.