Detta vinterdäck från har däckmärkningen 255/45-R19. Viking Contact 7 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett vinterdäck från som är 255 brett och med en profil på 115 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Viking Contact 7. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 606 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Viking Contact 7 |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4019238001358 |
Viking Contact 7 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/55-R18.
Vinterdäck från med modellnamnet Viking Contact 7 och däckbeteckningen 245/50-R18.
Viking Contact 7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 255/45-R21.
Detta vinterdäck från , kallat Viking Contact 7, har däckbeteckningen 255/45-R18.