Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 275/45-R19 till din bil kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för CrossClimate 3.
CrossClimate 3 är ett åretruntdäck med en diameter på 19". åretruntdäcket CrossClimate 3 är 275 mm brett och en profil på 124 mm. CrossClimate 3 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du även 19"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 669 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 275/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528704900787 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/45-R19 och modellnamnet WinterContact TS 860 S.
Ett vinterdäck från . iON i*cept (IW01) har däckbeteckningen 275/45-R19.
Vinterdäcket WinterContact TS 860 S från med däckbeteckningen 275/45-R19.
Detta sommardäck från , kallat EcoContact 7 S, har däckbeteckningen 275/45-R19.