har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 285/30-R20 för P Zero PZ5. Sommardäcket P Zero PZ5 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Här har du ett sommardäck från som är 285 brett och med en profil på 86 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till P Zero PZ5? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 327 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 285/30-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8019227457261 |
P Zero PZ5 är ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R21.
P Zero PZ5 är ett sommardäck med däckmärkningen 285/40-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 285/35-R21 och modellnamnet P Zero PZ5.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 285/30-R20.