Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/35-R21 till din bil. Sommardäcket P Zero PZ5 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 21". Här har du ett sommardäck från som är 285 brett och med en profil på 100 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper P Zero PZ5 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 984 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 285/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 100 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 8019227465839 |
P Zero PZ5 är ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R21.
P Zero PZ5 är ett sommardäck med däckmärkningen 285/40-R20.
Detta sommardäck från , kallat P Zero PZ5, har däckbeteckningen 285/30-R20.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero R. Däcket har däckbeteckningen 285/35-R21.