Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 285/35-R20. Sommardäcket P ZERO CORSA PZC4 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
P ZERO CORSA PZC4 är ett sommardäck med diametern 20". Sommardäcket P ZERO CORSA PZC4 har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 100 mm (35% av däckets bredd). Hastighetsindexet för P ZERO CORSA PZC4 är Y. Detta innebär att P ZERO CORSA PZC4 är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 010 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P ZERO CORSA PZC4 |
| Däckbeteckning | 285/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 100 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8019227251937 |
P ZERO CORSA PZC4 - Ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R20.
Ett sommardäck från . P ZERO CORSA PZC4 har däckbeteckningen 255/35-R20.
Sommardäcket P ZERO CORSA PZC4 från med däckbeteckningen 315/35-R20.
Sommardäck från med modellnamnet P ZERO CORSA PZC4 och däckbeteckningen 295/35-R20.