P ZERO CORSA PZC4 har en däckbeteckning som lyder 295/35-R20. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för P ZERO CORSA PZC4.
P ZERO CORSA PZC4 är ett sommardäck med diametern 20". Sommardäcket är 295 mm brett med en profil på 103 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper P ZERO CORSA PZC4. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 192 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P ZERO CORSA PZC4 |
| Däckbeteckning | 295/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 8019227711097 |
Sommardäcket P ZERO CORSA PZC4 har en däckbeteckning som är 315/30-R21. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . P ZERO CORSA PZC4 har däckbeteckningen 255/35-R20.
Sommardäcket P ZERO CORSA PZC4 från med däckbeteckningen 315/35-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 285/35-R20 och modellnamnet P ZERO CORSA PZC4.