har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 165/50-R15 för Noble Sport NS-20. Sommardäcket Noble Sport NS-20 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Detta däck har en bredd på 165 mm och har en profil som är ungefär 83 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Noble Sport NS-20 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Komplettera Noble Sport NS-20 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 931 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Noble Sport NS-20 |
| Däckbeteckning | 165/50-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 83 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 72 |
| EAN | 4717622039344 |
Sommardäck från med modellnamnet Noble Sport NS-20 och däckbeteckningen 165/50-R15.
Green/Sport Eco-2+ - Ett sommardäck med däckmärkningen 165/70-R10.
Sommardäck från med modellnamnet FK07E och däckbeteckningen 165/70-R10.
Noble Sport NS-20 är ett sommardäck med däckmärkningen 165/40-R16.