Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 165/70-R10. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Green/Sport Eco-2+.
Detta sommardäck från passar på 10"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 165 mm och en profil på cirka 116 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Green/Sport Eco-2+ är H. Detta innebär att Green/Sport Eco-2+ är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 10"-fälgar till Green/Sport Eco-2+.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 166 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Green/Sport Eco-2+ |
| Däckbeteckning | 165/70-R10 |
| Diameter | 10" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 116 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 72 |
| EAN | 4718022019523 |
Sommardäck från med modellnamnet FK07E och däckbeteckningen 165/70-R10.
Noble Sport NS-20 är ett sommardäck med däckmärkningen 165/50-R15.
Sommardäck från med modellnamnet Noble Sport NS-20 och däckbeteckningen 165/50-R15.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Green/Sport Eco-2+. Däcket har däckbeteckningen 165/60-R15.