Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 165/70-R10 till din bil kan detta däck från vara något för dig. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för FK07E.
FK07E är ett sommardäck med diametern 10". Med sommardäcket FK07E får du ett däck som är 165 mm brett och har en profil på 116 mm. Hastighetsindex H som FK07E har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 10"-fälgar till dina FK07E? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 488 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | FK07E |
| Däckbeteckning | 165/70-R10 |
| Diameter | 10" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 116 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 72 |
| EAN | 4250427400914 |
Green/Sport Eco-2+ - Ett sommardäck med däckmärkningen 165/70-R10.
Noble Sport NS-20 är ett sommardäck med däckmärkningen 165/50-R15.
Sommardäck från med modellnamnet Noble Sport NS-20 och däckbeteckningen 165/50-R15.
Sommardäck från med modellnamnet CR-966N Trailermaxx och däckbeteckningen 195/55-R10.