har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R15 för EfficientGrip Cargo 2. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet EfficientGrip Cargo 2.
EfficientGrip Cargo 2 har en diameter som är 15" och därmed passar på 15"-fälgar. Däcket har en bredd på 185 mm och en profil på cirka 120 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex S som EfficientGrip Cargo 2 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 180 km/h.
Behöver du även 15"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 119 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip Cargo 2 |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 97/95 |
| EAN | 4038526528568 |
åretruntdäck från med modellnamnet All Season Van AW-8 och däckbeteckningen 185/65-R15.
EUROWINTER VAN01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Vinterdäcket Hakkapeliitta C4 från med däckbeteckningen 185/65-R15.
All Season Max är ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/65-R15.