Detta åretruntdäck från har däckmärkningen 185/65-R15. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet All Season Van AW-8.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". åretruntdäcket All Season Van AW-8 har en bredd som är 185 mm och en däcksida med en höjd på cirka 120 mm (65% av däckets bredd). All Season Van AW-8 är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h (index S).
Behöver du även 15"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 552 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Van AW-8 |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 97/95 |
| EAN | 4711510460258 |
Sommardäck med däckbeteckningen 185/65-R15 och modellnamnet EfficientGrip Cargo 2.
EUROWINTER VAN01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
All Season Max är ett åretruntdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Vinterdäcket Hakkapeliitta C4 från med däckbeteckningen 185/65-R15.