har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 215/40-R17 för Blue Response TG. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta sommardäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 86 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är W. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till Blue Response TG.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 438 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/40-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 4250427443195 |
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/40-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/45-R17.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/50-R17.
Blue Response TG - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/40-R17.