Sommardäcket Blue Response TG är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/50-R17. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Detta -däck har en diameter på 17". Här har du ett sommardäck från som är 215 brett och med en profil på 108 mm. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 583 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427443218 |
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R17. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet Blue Response TG.