Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 235/40-R18. Blue Response TG är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 18" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta sommardäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 94 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 214 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 94 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427443515 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/45-R18.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/50-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R19.