Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 235/40-R19. Sommardäcket Blue Response TG är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 94 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på W är Blue Response TG ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Komplettera Blue Response TG med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 797 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 94 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4250427443652 |
Blue Response TG är ett sommardäck med däckmärkningen 225/45-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.