Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som passar skåpbilar med däckbeteckningen 215/60-R17. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för Solar Van - 4S.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Solar Van - 4S är T. Detta innebär att Solar Van - 4S är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Solar Van - 4S? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 788 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 8605068731679 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar Van - 4S. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R17.
åretruntdäcket Solar Van - 4S från med däckbeteckningen 215/65-R16.
åretruntdäcket Solar Van - 4S från med däckbeteckningen 215/65-R16.
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.