Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/65-R16 till din skåpbil. har valt att kalla denna modell av åretruntdäck för Solar Van - 4S.
Med en diameter på 16" är detta åretruntdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. åretruntdäcket är 215 mm brett med en profil på 140 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du 16"-fälgar till dina Solar Van - 4S? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 768 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 6959956786879 |
åretruntdäcket Solar Van - 4S från med däckbeteckningen 215/65-R16.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar Van - 4S. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Solar Van - 4S. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R17.
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.