Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/70-R15 till din skåpbil. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Van-Life 3.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Här har du ett sommardäck från som är 215 brett och med en profil på 151 mm. Van-Life 3 har hastighetsindex S, vilket innebär att Van-Life 3 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 15"-fälgar till Van-Life 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 444 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Van-Life 3 |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 4024067005125 |
Observe Van är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/70-R15.
All Season Van är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.
Sommardäcket NanoEnergy Van från med däckbeteckningen 215/70-R15.
BluEarth-Van RY55 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/70-R15.