har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 215/70-R15 för Summer Van. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för Summer Van.
Summer Van är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 15". Summer Van har en bredd på 215 mm och en profil som motsvarar 70% av däckets bredd, det vill säga cirka 151 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 180 km/h (hastighetsindex S).
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Summer Van. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 358 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Summer Van |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 109/107 |
| EAN | 4038526515841 |
Observe Van är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/70-R15.
All Season Van är ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R15.
Sommardäcket NanoEnergy Van från med däckbeteckningen 215/70-R15.
BluEarth-Van RY55 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/70-R15.