har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 225/65-R16 för Solar Van - 4S. åretruntdäcket Solar Van - 4S är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Solar Van - 4S har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 146 mm. Hastighetsindexet för Solar Van - 4S är S. Detta innebär att Solar Van - 4S är godkänt att användas upp till 180 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Solar Van - 4S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 144 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 225/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
| EAN | 8605068731648 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Detta åretruntdäck från , kallat Solar Van - 4S, har däckbeteckningen 225/70-R15.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/70-R15.
Sommardäcket Van CW-25 från med däckbeteckningen 225/70-R15.