Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 225/65-R16. åretruntdäcket Solar Van - 4S är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 146 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex S som Solar Van - 4S har innebär hastigheter upp till 180 km/h.
Behöver du 16"-fälgar till dina Solar Van - 4S? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 893 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 225/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
| EAN | 6959956786893 |
åretruntdäcket Solar Van - 4S från med däckbeteckningen 225/65-R16.
Detta åretruntdäck från , kallat Solar Van - 4S, har däckbeteckningen 225/70-R15.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/70-R15.
Sommardäcket Van CW-25 från med däckbeteckningen 225/70-R15.