Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/70-R15 till din skåpbil. Solar Van - 4S är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Solar Van - 4S är ett åretruntdäck med diametern 15". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 158 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på S är Solar Van - 4S ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 180 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 15"-fälgar för Solar Van - 4S. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 846 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Solar Van - 4S |
| Däckbeteckning | 225/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
| EAN | 8605068731549 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/70-R15.
åretruntdäcket Solar Van - 4S från med däckbeteckningen 225/65-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Sommardäcket Van CW-25 från med däckbeteckningen 225/70-R15.