MultiControl har en däckbeteckning som lyder 235/45-R17. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för MultiControl.
MultiControl är ett åretruntdäck med diametern 17". åretruntdäcket MultiControl är 235 mm brett och en profil på 106 mm. Hastighetsindexet för MultiControl är Y. Detta innebär att MultiControl är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper MultiControl. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 228 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MultiControl |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4038526521248 |
åretruntdäck från med modellnamnet MultiControl och däckbeteckningen 235/45-R17.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet MultiControl. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R17.
MultiControl är ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/60-R16.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet MultiControl. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R19.