åretruntdäcket MultiControl är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/55-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta åretruntdäck för MultiControl.
MultiControl är ett åretruntdäck med en diameter på 19". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 129 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. MultiControl har hastighetsindex W, vilket innebär att MultiControl är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till MultiControl.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 548 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MultiControl |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4038526521286 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet MultiControl. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R17.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
åretruntdäck från med modellnamnet MultiControl och däckbeteckningen 235/45-R17.
MultiControl är ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/60-R16.