åretruntdäcket MultiControl är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/55-R17. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för MultiControl.
MultiControl passar på fälgar med en diameter på 17". åretruntdäcket MultiControl är 235 mm brett och en profil på 129 mm. MultiControl klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 17"-fälgar till MultiControl.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 529 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | MultiControl |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526521262 |
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet MultiControl. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
åretruntdäck från med modellnamnet MultiControl och däckbeteckningen 235/45-R17.
MultiControl är ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/60-R16.