Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 235/50-R19. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet CrossClimate 2.
CrossClimate 2 är ett åretruntdäck med diametern 19". åretruntdäcket är 235 mm brett med en profil på 118 mm. Hastighetsindex V som CrossClimate 2 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till CrossClimate 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 753 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 2 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528708431652 |
åretruntdäck från med modellnamnet CrossClimate 3 och däckbeteckningen 235/50-R19.
åretruntdäcket CrossClimate 3 har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .
WinterCraft WP52+ - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/50-R19.
Sommardäcket EcoContact 6 har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .