CrossClimate 3 har en däckbeteckning som lyder 235/60-R18. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet CrossClimate 3.
Detta åretruntdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Detta åretruntdäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 141 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex V som CrossClimate 3 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina CrossClimate 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 140 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528701214337 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
åretruntdäck från med modellnamnet CrossClimate 3 och däckbeteckningen 235/50-R19.
CrossClimate 2 A/W är ett åretruntdäck med däckmärkningen 245/55-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/60-R18 och modellnamnet Bravuris 5HM.