CrossClimate 3 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/50-R19. Detta åretruntdäck har modellnamnet CrossClimate 3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta åretruntdäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. CrossClimate 3 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för CrossClimate 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 565 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528703212874 |
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R19.
åretruntdäcket CrossClimate 3 har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .
WinterCraft WP52+ - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/50-R19.
Sommardäcket EcoContact 6 har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .